pla molecule
Poly Lactic Acid

PLA

PLA en yaygın kullanılan filamenttir. Çok güçlü, basılması kolay ve biyolojik olarak parçalanabilen bir malzemedir. Düşük termal genleşmesi sayesinde büyük nesnelerin basılması ve aynı zamanda düşük erime sıcaklığı nedeniyle küçük parçaların basılması için mükemmel bir seçimdir.

Detayları İncele

ABS-ASA-miafilament
Acrylonitrile Butadiene Styrene-
Acrylonitrile Styrene Acrylate

ABS-ASA

ASA, ABS'nin gerçek bir halefi olarak kabul edilebilir. ABS'nin tersine UV'ye dayanıklıdır, çok fazla çekme yapmaz ve basım esnasında ortaya çıkan koku çok daha az rahatsız edicidir. 

Detayları İncele

Petg-miafilament
PolyEthylene Terephthalate Glycol

PETG

PETG en yaygın kullanılan filamentlerden biridir. Mekanik olarak stres altındaki parçaların basılması için mükemmel bir seçimdir. PLA ile karşılaştırıldığında ısıya daha dayanıklı, daha esnek ve daha az kırılgandır.

Detayları İncele

tpu-miafilament
Thermoplastic PolyUrethane

TPU

TPU, aynı anda hem sert hem esnek, yumuşak ve sert bloklardan oluşan elastomer bir kopolimerdir. Bu malzeme, esnekliğin ve dayanıklılığın çok istendiği uygulamalar için idealdir.

Detayları İncele

PolyCarbonate

PC

PC daha güçlü, daha dayanıklı 3D baskılar için mükemmeldir. Mekanik olarak zorlanacak parçaların basılması için çok iyi bir seçimdir. Diğer malzemelerle nazaran PC daha yüksek bir ısı dayanımına sahiptir.

Detayları İncele

PolyAmide

PA

PA (Poliamid), darbeye karşı direnci ile karakterize edilen ve 120 ºC sıcaklıkta sürekli çalışabilen bir mühendislik plastiğidir. Düşük sürtünme katsayısı, hareketli parçalarda kısa süreli kullanım sağlar.

Detayları İncele

PLA (Polilaktik Asit), genelde mısırdan elde edilen, biyolojik olarak parçalanabilen, sürdürülebilir ve gıda güvenli bir polimerdir. Kullanım kolaylığı ve geniş uygulama yelpazesi, özellikle mekanik veya termal olarak zorlanmayacak parçalar için FFF/FDM 3D yazıcılarda en yaygın kullanılan filamenttir. 3D Baskı üretim sürecini öğrenmek için kesinlikle iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.